شرکت خدمات فنی و مهندسی آشناسامانه  با ماموریت طراحی و پیاده سازی سیستم های اطلاعات جغرافیایی و پردازش تصاویر ماهواره ای با هدف ارائه  خدمات یکپارچه به بخش های دولتی و خصوصی اعم از وزارت راه و ترابری، وزارت نیرو و دیگر ارگان های دولتی، تاسیس شده و افتخار دارد که کلیه خدمات متنوع خود را در این زمینه های نوین ارائه نماید. ترکیب آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات با مفاهیم پیچیده، چالش انگیز و نوین سیستم های اطلاعات مکانی و سنجش از دور، برای اولین بار در منطقه، بزرگترین مزیت رقابتی این سازمان می باشد.

شرکت آشناسامانه با اتکا به تجارب موفق خود در زمینه تکنولوژی اطلاعات و جذب نیروهای کارآمد در زمینه فنون سنجش از دور و سیستمهای اطلاعات جغرافیایی با تقویت بخش ژئوماتیک خود یکی از بهترین شرکتهای مطرح در این زمینه می­باشد. این شرکت طی سه سال گذشته با ابداع روشهای خاص در زمینه مدیریت منابع آب، مدیریت راهها، تهیه نقشههای توپوگرافی از اطلاعات ماهواره­ای توانسته است به شرکتی تخصصی در این زمینه تبدیل شود. این شرکت توانسته است با استفاده از فناوریهایی همچون لیزراسکن و لیدار علاوه بر افزایش دقت، در کاهش هزینهها و مدت زمان اجرای پروژهها نیز نقش موثری در بازار کار از خود به منصه ظهور برساند.

 

ماموریت:

ارائه خدمات مبتنی بر GIS/RS با صحت و دقت بالا و با استفاده از فناوریهای نوین در راستای کاهش بهینه هزینه و زمان در پروژه های کاربردی.

 

چشم­انداز:

پیشتاز در ارائه خدمات سیستم های اطلاعات جغرافیایی و سنجش از دور در کلاس جهانی

 

اهداف شرکت:

اعتلاف فناوری‌های نو در زمینه رشد و توسعه پایدار

تدوین کاربردهای نو برای فناوری‌های ژئوماتیک، LIDAR

مطرح بودن بعنوان یکی از ده شرکت برتر در زمینه تخصص خود

ایفای نقش به عنوان شرکتی محوری و مطرح در زمینه SDI و E-GIS

کارآفرینی برای بهترین متخصصان بومی و دانش‌آموختگان کشور

ایجاد روش‌ها و سیستم‎‌های موثر بر کاهش زمان و هزینه و افزایش دقت