شرکت آشناسامانه (سهامی خاص) در تابستان ۱۳۸۵ به عنوان يك شركت ارايه دهنده راهکارهاي هوشمند مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات براي سازمان‌هاي مختلف اعم از دولتي و خصوصي تأسيس گرديد.

از اوايل سال ۱۳۸۸ با بهره ­گيري از تجارب و قابلیت های گروه‌های کارشناسی و تخصصی خود در زمينه فناوری‌های اطلاعات مکانی در حوزه‌های: سنجش از دور (Remote Sensing)، سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی (GIS: Geographic Information System) و سرویس‌های مکان-مبنا (Location-Based Services)، همواره تلاش نموده است تا با تلفيقي از آخرين دستاوردهاي فناوري اطلاعات و تكنولوژي­‌ها و مفاهيم پيچيده و چالش برانگيز موجود در RS/GIS/LBS، افق‌های جديدي را در ارائه خدمات بهينه و تخصصي، با صحت و دقت بالا در راستاي كاهش هزينه و زمان برای پروژه­ هاي كاربردي سازمان‌های مختلف  ایجاد نمايد. 

ماموریت:

ارائه خدمات بهینه مبتنی بر RS/GIS/LBS با صحت و دقت بالا و با استفاده از فناوری‌های نوین در راستای کاهش هزینه و زمان در پروژه‌های کاربردی.

چشم­‌انداز:

پیشتاز در ارائه خدمات مکان محور در سطح استانداردهای بروز جهانی

اهداف شرکت:

• ارائه خدمات مبتني بر RS/GIS/LBS به روشي بهينه و چابك براي سازمان ها همراستا با فناوري هاي روز،       

• انجام برنامه ريزي استراتژيك و معماري سازماني مبتني بر فناوري هاي نوين مکانی،

• کارآفرینی برای متخصصان توانمند بومی و دانش‌آموختگان کشور،

• مدیریت نیروی انسانی به صورت دانش‌محور به گونه‌ای که دانش درون سازمانی فرایندی تکاملی داشته باشد.

• بازاریابی موثر و جذب سرمایه مبتنی بر دستاوردهای جهانی این حوزه و درک شرایط بومی بازار در ایران و جذب پروژه‌هایی متناسب با توانایی‌های شرکت.