کارفرما : شرکت اندیشه نوین ارتباطات (جهت ارائه به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای)

وضعیت پروژه : خاتمه یافته

سال قرارداد : ۱۳۸۹

خدمات انجام شده : مطالعه؛ طراحی پایگاه داده؛ پیاده سازی ماژول های کاربردی

شرح پروژه : 

این سامانه بر روی اتوبوس های بین شهری به منظور ارائه اطلاعات سفر به مسافران و سرنشینان اتوبوس های بین شهری به بهره برداری رسید. به کمک این سامانه می توان موقعیت وسیله نقلیه در حین سفر را به طور مرتب و در فواصل زمانی ۲۰ دقیقه به سرنشینان اتوبوس های بین شهری نمایش داد و فاصله وزمان تقریبی تامقصد نیزبر روی مانیتورهای اتوبوس ها نمایش داد. این سامانه ضمن ایجاد آرامش خاطر بیشتر در سفرهای جاده ای با ناوگان عمومی حمل و نقل امکان، ارسال اطلاعات به صورت آنلاین از طریق مرکز مدیریت راههای کشور و شرکت های حمل نقل مسافر با ناوگان عمومی حمل و نقل جاده ای ایجاد می کند.

شرکت اندیشه نوین ارتباطات (انار) توانسته است با پیاده سازی این طرح امکان ردیابی آنلاین وسایل نقلیه در شبکه جاده ای کشور برای همراهان مسافران را فراهم کند و زمان رسیدن اتوبوس ها به پایانه را با دقت بیشتری در اختیار هموطنان قرار دهد تا زمان کمتری برای انتظار مسافران در پایانه ها صرف شود.

راه حل های تولیدی شرکت اندیشه نوین ارتباطات (انار) علاوه بر قابلیت های فوق الذکر امکان موقعیت یابی سرویس های بین شهری از طریق ارسال پیامک بر روی تلفن همراه و از طریق و وب سایت بر روی کامپیوتر های شخصی را برای هموطنان مهیا می نماید.